Man Of The Match, Mark Timotei. Eagles U8 East - Aldersbrook 2-2

Our players could have won the game, but conceded a late equaliser, from a set piece. The match from the ELE League showcased a brilliant performance from our striker, Mark Timotei, who scored a goal and was involved in many other dangerous plays. Well done, lads!

Omul meciului, Mark Timotei. Eagles U8 Est – Aldersbrook 2-2
Bravo, Mark! Bravo tuturor jucătorilor!

Ne amintim cu plăcere de meciul disputat săptămâna trecută de echipa EFA U8-Est, în cadrul ELE League. Jucătorii noștri au remizat cu Aldersbrook, scor 2-2, la primul joc oficial al sezonului. Chiar dacă “vulturii” noștri au primit primul gol, atacantul Mark Timotei a adus egalarea, iar în repriza secundă am ajuns în avantaj, după reușita lui Hamza. În ultimele minute a fost stabilit scorul final 2-2, după o lovitură liberă a adversarilor noștri.

Cel mai bun jucător al partidei a fost desemnat Mark Timotei, care a avut o prestație energică și a fost implicat excelent în fazele de atac ale lui Eagles. Îl felicităm pe această cale și îi urăm mult succes! “Văd un potențial mare în această echipă și sper să se concretizeze acest lucru prin prestații din ce în ce mai bune”, a declarat antrenorul echipei, Mihai Cîrciumaru.

Băieți, ne revedem la antrenamente! HAI EAGLES!